AGAM קידום אתרים

בניית קישורים חיצוניים 2019- מה צריך לדעת?

 

קידום אתרים בלי קישורים חיצוניים זה כמו סביח בלי חציל, ים בלי מציל, בן אל בלי סטטיק ואפילו אפשר להשוות את זה למכונית בלי צמיגים. אם ההשוואה נראית לכם מוגזמת, ובמיוחד אם אתם רוצים שלאתר שלכם תגיע תנועה משמעותית, מוזמנים לקרוא כאן בדיוק למה חשוב שתהיה לכם אסטרטגיה לבניית קישורים, איך עושים את זה נכון ב-2019, אחרי כל השינויים באלגוריתם של גוגל, וגם מהי הדרך הטובה ביותר לשלב את הקישורים עם שאר ערוצי השיווק באינטרנט.

 

  1. למה אי אפשר לקדם אתרים בלי קישורים חיצוניים?

באופן עקרוני כמובן שאפשר לנסות לקדם אתרים בלי קישורים חיצוניים, אבל זה כמו להשתתף בתחרות ריצה כשלכל רגל מחובר עוגן כבד – וזו הייתה המטאפורה האחרונה. מעכשיו הסברים:

הסבר אחד לצורך בניית לינקים שמובילים לאתר שלנו ממקורות שונים הוא שגוגל – גם ב-2019, וגם אחרי שהחברה כבר הבינה שרבים מנצלים את הכוח של הקישורים בדרכים מפוקפקות – עדיין מייחסת להם חשיבות, בדיוק כפי שעשתה בתחילת הדרך. ההבדל הוא שכיום האלגוריתם משוכלל הרבה יותר ומבחין טוב יותר בין לינקים "טובים" ל"רעים"(ספאם) ולכן נדרשת יותר תשומת לב לבניית פרופיל הקישורים (בפסקה הבאה נסביר לכם איך עושים את זה נכון).

ההסבר השני לחשיבות הקישורים החיצוניים הוא המצב בפועל: כל בדיקה שתריצו על כל דף אינטרנט שמדורג גבוה, עם כל כלי לבדיקת קישורים שרק תרצו, תגלה לכם שיש לא מעט אתרים שמפנים אל אותו דף. במיוחד זה המצב כשמדובר על תחומים תחרותיים.

  1. על מה חשוב להקפיד כשיוצרים פרופיל קישורים ב-2019?

כשבוחנים לעומק את העבודה הנדרשת לצורך בניית קישורים חיצוניים בשנת 2019, העבודה הנדרשת שונה באופן מהותי מ-2009 ואפילו מ-2017/8. עדכון פינגווין ושינויים נוספים באלגוריתם של גוגל אולי מקשים על מקדמי אתרים שמנסים לבצע קיצורי דרך, אבל בסופו של דבר הם לטובת הגולשים – וגם לטובת בעלי האתרים הרציניים שיודעים שהשקעה בלקוחות מניבה את הרווחים הגבוהים ביותר.

  • מיפוי מדויק ומפורט של הנכסים הדיגיטליים שלכם – השלב הראשון ביצירת פרופיל קישורים ב-2019 הוא מיפוי מדויק ומפורט של הנכסים הדיגיטליים שלכם. שימו לב – כסף הוא נכס במקרים רבים, אבל לא כשמדובר בלינקים. גוגל נלחמת בכל הכוח בתופעה הזו, כך שקניית קישורים בכסף היא מתכון לאסון. מה כן יכול להוות נכס? תוכן איכותי, מידע, מוצרים, שירותים וגם אנשי העסק.
  • אפיון הגולשים – השלב הבא הוא אפיון הגולשים שאותם אנו רוצים למשוך לאתר. כדאי להגדיר יעדים איכותיים ולא כמותיים – כדי שיגיעו אליכם אנשים שיש סיכוי טוב שיהפכו ללקוחות. על בסיס האפיון הזה מתכננים באיזה נכסים שלכם להשתמש. חדשות מעניינות, אינפוגרפיקות איכותיות, תכנים שמצחיקים את הגולשים. תכנים המספקים מענה לצורך ממשי או  תכנים המלטפים את האגו הם האופציות הטובות ביותר. גם תכנים שנויים במחלוקת יכולים לעבוד (אבל חשוב להיות זהירים כשבוחרים באופציה זו).
  • בחירת המקורות המפנים לאתר שלך בחירה חשובה נוספת היא המקומות שמהם יגיעו הלינקים. האפשרויות רבות ומגוונות: פוסט אורח בבלוג שעוסק בנושא רלוונטי אליכם או כזה שמשיק לתחום הפעילות שלכם, אינדקסים אתרים (כלליים או נישתיים), רשתות חברתיות (כולל יוטיוב ואתרי שיתוף וידאו), אתרי תמיכה, אתרי ידיעות ועוד אופציה רווחת היא החלפת קישורים.
  • בחירת היעד של כל קישור – עוד החלטות משמעותיות במסגרת בניית פרופיל קישורים אפקטיבי ב-2019 הן היעד של כל קישור (עמוד הבית/ עמוד מוצר/ עמוד קטגוריה/ דף אחר באתר) והטקסט שעליו מולבש הקישור (חשוב מאוד לעקוב אחרי ההנחיות העדכניות של גוגל.

מה זה שיווק רב ערוצי ואיך הוא קשור ללינקים? 

אם מבחינת בניית קישורים חיצוניים 2019 שונה משמעותית מהשנים שקדמו לה, בכל מה שקשור ל-MultiChannel Marketing כבר מדובר במהפכה של ממש.

המרחב הדיגיטלי מעניק לנו בחירה בין ערוצי שיווק רבים: חיפושים אורגניים בגוגל ובשאר מנועי החיפוש, פרסום מודעות ממומנות (גוגל .פייסבוק .יוטיוב ואינסטגרם), ניוזלטרים ושיווק מבוסס תוכן בפרט דרך אאוטבריין וטאבולה. כדי להפיק מקסימום תועלת מכל שקל שמושקע בפרסום באינטרנט, כדאי לפעול בכל הערוצים וליתר דיוק לפנות לכל סוג של לקוח פוטנציאלי בערוצים האידיאליים עבורו.

הנתונים חד משמעיים: כשפונים לגולשים יותר מפעם אחת, שיעור ההמרה מזנק – ובפרט אם מייצרים איתו אינטראקציות במספר ערוצים.

קחו לדוגמה חברת תיירות שיוצרת תוכן איכותי על האטרקציות בפראג עם המלצות ספציפיות לטיולי סקי במדינה היפה ומפרסמת אותו בבלוג שהנושא שלו הוא סקי. הלינק מהבלוג מוביל לדף באתר שבו מפורט טיול ספציפי שהחברה מוכרת ושמאפשר השארת פרטים ליצירת קשר. כשמתבצע שיווק רק ערוצי, אפשר ליצור רשימה שבה כל מי שהגיע לאותו דף דרך הבלוג ולא השאיר פרטים, ולהציג בפניו (במקומות אחרים ברשת) מודעות שיזכירו לו כמה יפה פראג וספציפית כמה כיף לטייל בה ולעשות סקי – וכך להגדיל משמעותית את הסיכוי להפוך את כל אותם מתעניינים ללקוחות.

סיכום: איך להתחיל ליצור קישורים חיצוניים?

אם השתכנעתם שלינקים לאתר שלכם הם משאב רב תועלת שחבל לוותר עליו, כדאי לפנות זמן כדי לענות על השאלות הבאות בפירוט:

  • את מי אתם רוצים למשוך לאתר?
  • באילו נכסים ניתן להשתמש?
  • איך להפוך כל נכס לאטרקטיבי בעיני גולשים רלוונטיים?
  • לאן יוביל כל קישור ומאיפה הוא יצא?

בהקשר של השאלה האחרונה קחו בחשבון שלא בכל מקום שממנו תרצו לינק תוכלו לעשות זאת מבלי לקבל אישור . כדי לקבל אישורים חשוב לבצע את ההפניה באופן מושכל. הדגש האחרון הוא על מיצוי כל הלידים שמגיעים בזכות לינקים חיצוניים, ואתם מוכנים. בהצלחה

המאמר נכתב באדיבות דני שקד SEO Specialist


רוצה להתחיל לבנות קישורים איכותיים לאתר שלך? מלא את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:


הפוסט בניית קישורים חיצוניים 2019- מה צריך לדעת? הופיע ראשון בAgam שיווק באינטרנט