גוגל

גוגל: ושבו בנים לגבולם

יוזמה אישית הביאה את אתרי האינטרנט הישראלים "להחשיך מסך" ולהעלות היום(יום השנה לחטיפה) בשעה 9:05 (שעת החטיפה) עמוד זמני המביעה הזדהות ותמיכה במשפחות החטופים וקורא לפעול למען שחרור החיילים החטופים.ביוזמה השתתפו כל אתרי האינטרנט הישראלים הגדולים ואלפי אתרי אינטרנט ישראלים נוספים והיא נמשכה למשך מספר דקות.

גם גוגל ישראל הצטרפה להזדהות עם יוזמה משלה: בדף הבית של גוגל ישראל נוספה היום תמונה של סרט כחול לבן, המקשרת לתוצאות החיפוש "ושבו בנים לגבולם", צעד זה אומנם נראה צנוע אך הוא מפתיע לאור מדיניות גוגל של אי נקיטת עמדה בסוגיות מדיניות, לאומיות, פוליטיות ונושאים שנויים במחלוקת, מדיניות בה גוגל בחרה לפעול בעקבות הסיקור הרב לו זוכה כל ידיעה הקשורה בחברה.

החברה נערכה מבעוד מועד לתגובה תקשורתית לפעולתה המפתיעה ודוברת גוגל העולמית רייצל ווטסון פרסמה תגובה בה היא מביעה את נקודת מבטה של גוגל אשר אינה רואה סתירה בין המדיניות שלה לבין התמיכה במאמצי השבת החיילים החטופים והבעת כבוד למשפחות. לדברי ווטסון "עם קופי ענאן, ניקולה סרקוזי, אנג'לה מרקל וכל האומות של העולם המערבי קראו לשחרור החיילים הישראלים החטופים, אז כנראה שלא מדובר בעמדה שנויה המחלוקת".

הכי חדש