גוגל כלים

גוגל מציג: היסטוריית האינטרנט בעברית

גוגל הודיעה היום על השקת היסטוריית האינטרנט ב-26 שפות (כולל עברית), מדובר בגרסה רחבה של תוכנת היסטוריית החיפוש. תכונה זו תאפשר למשתמש לאתר בקלות אתרי אינטרנט בהם ביקר בעבר ולחזור אחורה לכל מקום ופעולה שעשה ברשת האינטרנט: חיפושים ושאילותות, אתרים, עמודים ודפי אינטרנט, דואר אלקטרוני, אוביקטים של תמונות וסרטוני וידאו.על המשתמש להיות בעל חשבון גוגל, כדי שתכונה זו תהיה פעילה – ובכניסה לחשבון יש לבחור באופן יזום בהיסטוריית אינטרנט בסרגל הכלים של גוגל.

היסטוריית האינטרנט היא חזון גוגל לחיפוש אישי ממוקד: התכונה תאפשר לגוגל לעשות התאמה ממוקדת לתוצאות החיפוש, בהתבסס על שאילתות חיפוש מהעבר ועל עמודי האינטרנט בהם ביקר המשתמש.

סוגית פרטיות המשתמש עולה שוב גם בתכונת היסטוריית החיפוש החדשה של גוגל, כל כתובת אינטרנט שהמשתמש אי פעם ביקר בה, תאוחסן ותאונדקס על שרתי גוגל, מה שמעעלה חששות באשר להתעצמות כוחו של גוגל בדמות "האח הגדול", אובדן פרטיות ושימוש לרעה בנתונים אלו על-ידי גורמים עויינים.

מריסה מאייר, סגנית נשיא גוגל, אמרה בתגובה לחששות שגוגל תשאיר את ההחלטה אם להשתמש בתכונת הוסטוריית האינטרנט בידי המשתמש (כאמור התכונה מופעלת באופן יזום). עוד מציינת מאייר, שאם קיימות שאילותות שהמשתמש רוצה לשמור על פרטיותן, התכונה החדשה מאפשרת מגוון אפשרויות שליטה – לערוך את הפריטים, להקפיא או למחוק אותם. ניתן בכל עת להפסיק להשתמש בהיסטוריית האינטרנט, ולמחוק את כל המידע שנצבר בה.

הכי חדש