גוגל מלחמות גוגל

גוגל נגד עסקת מיקרוסופט-יאהו

גוגל מזהירה מפני השלכות של השתלטות מיקרוסופט על יאהו, היא נשענת על הטיעונים המשפטיים של הנציבות האירופית במאבק ההגבלים העסקיים שלה כנגד חברת מיקרוסופט. מיקרוסופט מנסה להשלים את הרכישה של יאהו עוד לפני הבחירות לנשיאות, מחשש שהבחירות יסבכו את המצב מבחינתה.

מיקרוסופט מסרה הודעה, שסיים העסקה יהיה בתחילת המחצית השנייה של השנה, אך היא מעכבת את מסירת מסמכי בקשת אישור העסקה למפקחים, זאת עד שההסכם עם יאהו יגובש.

דייויד דראמונד, היועץ המשפטי של חברת גוגל, , מסר אזהרה בבלוג של גוגל, מהשלכות עסקת מיקרוסופט יאהו על התחרות החופשית, שני טיעוניו:

  • מיקרוסופט תוכל לקשור את מערכות ההפעלה שלה לשירותי אינטרנט וליצור מונופול נוסף באינטרנט (זה הטיעון שקיבלו באחרונה המפקחים האירופיים).
  • מיזוג החברות יהפוך שירותי אינטרנט כמו שירותי מסרים מיידיים, שירותי אי-מייל ופורטלי אינטרנט, לתחום מונופוליסטי שיפחית את המגוון ואת יכולת הבחירה של הצרכן מהסיבה שלשתי חברות הענק יש פעילות דומיננטית ופופולרית בשירותי אינטרנט אלה.

בחברת גוגל טוענים שהמפקחים צריכים לתת דגש על חופש הבחירה של הצרכן. שני הגורמים הנזכרים, של קישור שירותי אינטרנט עם מערכת ההפעלה של מיקרוסופט והיכולות ששירותים הללו יאפשרול-מיקרוסופט לאחר הרכישה, גוגל טוענת, שמיקרוסופט הגיע לרמת דומיננטיות מזיקה בעולם האינטרנט, והעסקה הצפויה תגביר את יכולתה ליצור פלטפורמה מוצקה יותר של שירותים שתומכים בסטנדרטים פנימיים ואינם תומכים בסטנדרטים הפתוחים שעליהם מבוססת רשת האינטרנט.

הכי חדש