גוגל כלים מלחמות גוגל

הדפדפן החדש – כרום של גוגל

דפדפן כרוםלאחר הרעש הגדול שעונה לשם "כרום של גוגל", נותר הדפדפן של גוגל עם 1.7% משתמשים בלבד זאת לעומת 3.1% שהיו לדפדפן כרום בתחילת ספטמבר כשהושק לראשונה בגרסת הבטא ולמרות מסע השיווק שערכה גוגל לדפדפן כרום שכלל חוברת קומיקס שנשלחה לבלוגרים ואנשי אינטרנט מובילים כחלק מהליך הפצה וירלית של כרום שנקט גוגל.

למרות זאת הדפדפן כרום ממוקם במקום הרביעי על פי סקר שערכה GetClicky הדפדפן הותיק של מיקרוסופט – אינטרנט אקספלורר – ממשיך להוביל עם 53.1 אחוז מהגולשים, אחריו, דפדפן הקוד החופשי "פיירפוקס" של "מוזילה" עם 36.3%, ובמקום השלישי ספארי של אפל.

אריק שמידט, מנכ"ל גוגל, אמר ביום השקת דפדפן כרום, שאחת הסיבות להשקת הדפדפן כרום היא למנוע ממיקרוסופט שליטה בשוק האינטרנט, שתשרת את האינטרסים של מיקרוסופט ותגרום למשתמשים העדפת שירותים המסופקים על ידה.

מיקרוסופט כבר חוותה קרב על שליטה בשוק הדפדפנים בעבר עת נאבקה וניצחה את חברת נטסקייפ לאחר מאבק ממושך שכלל תביעות משפטיות וגזרי דין דרמטיים.

נראה שלמרות הנתונים הלא מאד מעודדים מבחינתה של גוגל קשה עדיין להעריך מה יעלה בגורלו של דפדפן כרום, מה שבטוח טרם נאמרה המילה האחרונה וצפויות עוד מערכות בקרב הזה.

רוצה לנסות את גוגל כרום? להורדת הדפדפן לחץ כאן.

אודות המחבר

מקדם

הוסף תגובה

לחץ כאן להוספת תגובה

הכי חדש