גוגל

העוגיות של גוגל טובות לשנתיים

גוגל הודיעה היום כי תקצר את הזמן בו פג תוקפם של קובצי הקוקיז (עוגיות) המושתלים ע"י מנוע החיפוש הפופולרי. קבצי הקוקיז מאפשרים לחברה לשמור מידע על העדפות כיום הקבצים מתוכננים להימחק רק בשנת 2038 אך לפי ההודעה גוגל תקצר את הזמן לתקופה של שנתיים לכל היותר. באותיות הקטנות נכתב: העוגיות יימחקו אם הגולשים לא יבקרו שוב באתר.

גוגל בהכרזה דרמתית על שינוי בדרכי הטיפול שלה בקבצי cookies, טוענת שמעכשיו ימחקו קוקיז לאחר שנתיים, המטרה היא להגן על פרטיות המשתמשים.

עד כה, קבעה גוגל ששנת 2038 היא תאריך מחיקת הקבצים, פיטר פליישר, יועץ הפרטיות הגלובלי בגוגל פרסם הודעה בבלוג הרשמי של גוגל, שההחברה משנה את מדיניותה והקבצים ימחקו לאחר שנתיים. חשוב לציין שמגבלת הזמן של שנתיים מתחילה מחדש כל פעם שמבקרים באתר גוגל.

"לאחר שהקשבנו לפידבקים מצד משתמשים ודוברים למען פרטיות, הגענו למסקנה שיהיה זה דבר טוב לקצר בצורה משמעותית את אורך החיים של קבצי ה-cookies שלנו, כל עוד ביכולתנו למצוא דרך לעשות זאת מבלי להכריח בצורה מלאכותית את המשתמשים להכנס מחדש להעדפותיהם הבסיסיות בנקודות זמן שרירותיות", הצהיר פליישר.

כנראה שהחליטו בגוגל ששנתיים זה זמן סביר שאינו פוגע לחברה באיסוף המידע ומהלך זה ישפר את התדמית שיש על החברה בנושא שמירה על פרטיות המשתמש.