גוגל כלים מלחמות גוגל קידום אתרים

כלי סטטיסטיקה חדש של מיקרוסופט

מיקרוסופט הודיע שהיא מתכננת לשחרר את גרסת הנסיון של כלי הסטטיסטיקה לאתרי אינטרנט שלה הנקרא Gatineau, איאן תומס, איש צוות פתרונות הפרסום הדיגיטלי במיקרוסופט, והאחראי על הפרסום של פרוייקט Gatineau.

השירות החדש, שבין יעדיו, לגבור ולהביס את כלי הסטטיסטיקה של גוגל אנליטיקס (google analytics), בעל יכולות לבודד כניסה ותנועה באתר אינטרנט לחלקים לפי קבוצת מגדר וגיל. Gatineau ישאב מידע דמוגרפי בין השאר מהפרופיל משתמש ברשת האינטרנט בהמצאות הוטמייל, מסנג'ר ושירותים וכלים נוספים של מיקרוסופט. תומס ציין שהמידע שמגיע אליהם הינו אנונימי ולא נעשה שימוש כלשהו בחלקי מידע המאפשרים זיהוי של כתובת דואר אלקטרוני או שמות ב-Gatineau.

כלי הסטטיסטיקה האלו הניתנים בחינם לכל דורש, מאפשרים למשתמשים בהם לקבל נתונים סטטיסטיים על האתר אותו הם מפעילים לדוגמא הנתון סטטיסטי מהיכן המבקרים הגיעו אל האתר ובאיזה עמודים/תוכן התרכזו בזמן ביקורם באתר. השירות נועד לסייע למפעילי אתרי אינטרנט למקד את את התכנים וכדומה בין השאר על מנת למקסם את רווחי האתר.

מיקרוסופט בחרה להמנע מיתר תקשורתיות של Gatineau בכדי להימנע מבעיות תפקוד רציניות, דוגמאת מקרה גוגל אנליטיקס כשהחל לפעול בנובמבר 2005 – שבוע לאחר שגוגל השיקה את אנליטיקס היא נאלצה להשהות את הרישום לאחר תקלות שליוו את המוצר לאור הביקוש העצום שלא נצפה מראש. גוגל אנליטיקס נפתח מחדש עבור נרשמים חדשים רק בינואר 2006.

גוגל הודיעה היום בבלוג הרשמי של אנליטיקס שהשירות זמין כעת גם בשפות טורקית ופולנית.

הכי חדש