גוגל

מניית גוגל צונחת ב-7%

ענקית הטכנולוגיה גוגל מובילה את הירידות במגזר במסחר בוול סטריט בעקבות דו"חות כספיים שפירסמה אמש לאחר סגירת המסחר. מניית גוגל (GOOG) נופלת ב-6.5% לאחר שהחברה החמיצה אתמול את תחזיות האנליסטים בפעם השנייה בלבד מאז הנפקתה באוגוסט 2004.
גוגל דיווחה אתמול כי רשמה ברבעון השני של השנה רווח נקי של 925.1 מיליון דולר, או 2.93 דולרים למניה, זינוק של 28% לעומת התקופה המקבילה בשנה הקודמת, הודות להמשך הצמיחה בעסקי הפרסום באינטרנט של החברה. עם זאת, מדובר בירידה בהכנסות לעומת הרבעון הראשון של שנת 2007. בניכוי הוצאות הקשורות להקצאת אופציות למניות לעובדים, רשמה החברה ברבעון האחרון רווח של 1.12 מיליארד דולר, או 3.56 דולרים למניה – פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 3.59 דולרים למניה.
גוגל, אשר זינקה בשנה האחרונה ביותר מ-100 מקומות במעלה רשימת 500 החברות הבורסאיות הגדולות ביותר בארה"ב של המגזין "פורצ'ן" (למקום ה-241), רשמה בתקופה המדווחת הכנסות של 2.72 מיליארד דולר, בניכוי תשלומים לאתרי אינטרנט אחרים. תוצאות החברה בשורה זו עלו על תחזיות האנליסטים להכנסות של 2.68 מיליארד דולר. מדובר בגידול של 63% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת.
גם מיקרוסופט שדיווחה אתמול על רווח רבעוני שתאם את תחזיות האנליסטים. כשישה חודשים לאחר השקתה לשוק הצרכני, התברר אמש כי מערכת ההפעלה ויסטה עומדת בציפיות. אולם, את העניין העיקרי בדו"חות הרבעוניים של ענקית התוכנה מיקרוסופט סיפקו הפגמים בקונסולת המשחקים 360 Xbox ובעקבות נתון זה רושמת ירידות יותר מתונות של 2%.
מיקרוסופט דיווחה על צמיחה מתונה ברווח ברבעון הנוכחי, לאחר ששילמה 1.15 מיליארד דולר על תיקונים של קוסנלות משחקי וידיאו פגומות. הרווח הנקי של החברה היה 31 סנט למניה או 3.04 מיליארד דולר ברבעון שהסתיים ב-30 ביוני, עלייה של 7.3% ביחס לרווח הנקי ברבעון המקביל לפני שנה, שהסתכם ב-2.83 מיליארד דולר, או 28 סנט למניה. ההכנסות עלו ב-13% ל-13.37 מיליארד דולר – מעל תחזיות האנליסטים.
ללא ההוצאות על תיקון קונסולות ה-Xbox הפגומות, הסתכם הרווח למניה ב-39 סנט, עלייה של 26% ביחס לרבעון הקודם. בתחילה, אנליסטים צפו כי מיקרוסופט תדווח על רווח של 39 סנט למניה, ואולם הם הורידו את התחזית ל-31 סנט למניה בגלל עלויות תיקון קונסולות ה-Xbox.

אודות המחבר

מקדם

הוסף תגובה

לחץ כאן להוספת תגובה

הכי חדש