גוגל

פעולות צדקה של גוגל

Google.org, הגוף הפילנתרופי של חברת גוגל, הודיעה היום על 5 יוזמות שבהן יתמקדו פעולות הצדקה שלה בעשור הקרוב. ההודעה כללה התחיבות למענקים והשקעות חדשות המסתכמים בלמעלה מ-25 מיליון דולר. הכסף מגיע ממחויבות של מייסדי גוגל להקדיש אחוז אחד מההון הכולל של החברה בנוסף לאחוז אחד מרווחיה השנתיים למטרות צדקה, זאת בנוסף לזמן שמקדישים לכך העובדים בזמן העבודה.

שריל סנדברג המכהנת בחברת גוגל בתפקיד סגנית נשיא בינלאומית למכירות ותפעול מקוון וגם כחברה במועצת המנהלים של Google.org אמרה "במכתב המייסדים הראשון (משנת 2004) ציינו מייסדי גוגל לארי פייג' וסרגיי ברין שהם רצו 'להפוך את גוגל למוסד שמשפר את העולם'. פעולותה של Google.org תסייע לעשות זאת על ידי שימוש ביכולות של גוגל בארגון מידע ובהתאמת טכנולוגיות לפתרון בעיות מורכבות אלו".

"חמש היוזמות הללו מהוות ניסיון מצדנו לטפל בכמה מהבעיות הקשות שיעמדו בפני העולם בעשור הקרוב. בחרנו בהן לא רק משום שלדעתנו פתרון בעיות אלו יהפוך את העולם לטוב, הוגן ובטוח יותר עבור ילדינו ונכדינו וכן ילדיהם ונכדיהם של כל בני האדם בעולם אלא גם משום שאנו חשים שיוזמות הליבה האלו תואמות היטב את יכולות הליבה של גוגל, ובפרט את הטכנולוגיות החדשניות, המהנדסים המוכשרים ועובדי גוגל האחרים, שהם בעצם הנכסים היקרים ביותר שברשותנו" הוסיף ד"ר לארי בריליאנט, מנכ"ל Google.org.

בין היוזמות החדשות:

  • העצמת קהילות לחיזוי ומניעת משברים מקומיים, אזוריים או בינלאומיים.
  • מתן מידע ואפשרויות לשיפור שירותים ציבוריים במדינות מתפתחות.
  • עידוד ותמיכה בצמיחת חברות קטנות ובינוניות.
  • פיתוח טכנולוגי לאנרגיה מתחדשת וזולה מפחם ותמיכה בפיתוחים להפקת אנרגיה ידותית לסביבה כגון האצת מסחורם של כלי רכב נטענים, במטרה לצמצם את פליטת הפחמן הדו-חמצני.

אלו ועוד לצד פעילות צדקה שותפות של הארגון.

הכי חדש