גוגל כלים

Google TV – גוגל בטלוויזיה

  אם יש מכשיר בידור שאנשים מכירים ואוהבים, זה מכשיר הטלוויזיה. 4 מיליארד אנשים ברחבי העולם צופים בטלוויזיה, האמריקאי הממוצע מבלה כחמש שעות ביום מול "מכשיר הטמטום" (כמו שמכנה שלמה ארצי את הטלוויזיה בשירו). עם זאת, לאחרונה החשיפה לבידור מגיעה דווקא מהטלפונים הסלולרים ומהמחשבים. הסיבה היא ככל הנראה שבטלוויזיה משהו חסר: האינטרנט. האינטרנט מאפשר גישה מהירה לתוכן מעניין בצורה קלה ונגישה לכל. עם זאת באינטרנט אין עדיין את חוויית הצפייה באיכות גבוהה שקיימת בטלוויזיה כיום.

אם היה ניתן למצות את הטוב ביותר מהטלוויזיה והטוב ביותר מהאינטרנט בחבילה אחת… אם היה ניתן להדליק את הטלוויזיה ולקבל את כל ערוצים ואת המראה שלו אנו רגילים ובנוסף כל אתרי האינטרנט שאנו גולשים בהם מידי יום וגישה לכל קבצי הוידאו, מוסיקה, התמונות ועוד… גוגל מודיעה שזה בדיוק מה שהיא יצרה – Google TV.

Google TV היא חווית טלוויזיה חדשה, המשלבת את הטלוויזיה עם החופש והעוצמה של האינטרנט. בעזרת Google Chrome, אתה יכול לגשת לכל האתרים המועדפים עליך לעבור בקלות בין הטלוויזיה לבין האינטרנט דבר הפותח את מכשיר הטלוויזיה שלך למיליוני ערוצי בידור הקיימים האינטרנט.

Google TV עושה שימוש במנוע החיפוש כדי לספק דרך קלה ומהירה לניווט בין ערוצי טלוויזיה, אתרי אינטרנט, יישומים, סרטים, מופעים, שירים ועוד… פשוט הקלידו את השם של מה שרוצים לראות ואתם שם. Google TV יעזור לך למצוא את מה שאתה רוצה לראות באינטרנט או באחד הערוצים הרבים שלך בטלוויזיה.

מכיוון ש-Google TV בנויה על פלטפורמות פתוחות, תכונות אלו הן רק חלק קטן ממה גוגל טלוויזיה יכול לעשות. בהודעה של גוגל היום בכנס המפתחים Google I/O, גוגל קורא תיגר על מפתחי אינטרנט ומאתגר אותם להתחיל אופטימיזציה של אתרי האינטרנט שלהם עבור גוגל TV כבר היום. גוגל מצהירה שזמן קצר לאחר ההשקת google TV, הם ישחררו את SDK ו-APIs של גוגל TV, כך מפתחים יוכלו לבנות יישומים מתקדמים ועשירים יותר ולהפיץ אותם. גוגל כבר החלה ביצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם מספר חברות – כמו Jinni.com ו- Rovi – המובילות בחדשנות טכנולוגית לטלוויזיה. Jinni.com הוא יישום טלוויזיה מתקדם שאמור לספק תוצאות חיפוש סמנטי, המלצות ותכונות חברתיות עבור גוגל TV בכל מקורות תוכן הפרמיום הזמין למשתמש. Rovi הוא אחד ממדריכי היישומים המובילים בעולם.

בנוסף גוגל משתפים פעולה עם סוני ו- Logitech כשהמטרה היא ליישם את  Google TV בתוך טלוויזיות ומכשירים אחרים של היצרניות.

נראה שמוקדם להספיד את הטלוויזיה כמדיה שלטת והספקת אפשרויות וגישה לתכנים במכשירי טלוויזיה ימשיכו את מכירות מכשירי הטלוויזיה גם בעתיד המיוחד שגוגל נמצאת התמונה ונראה שהיא מחפשת לשלוט גם בתחום זה.

הכי חדש