גוגל מלחמות גוגל קידום אתרים

Text Link Ads – מלחמות גוגל והפעם

אתר קניית הקישורים Text-Link-Ads.com, שהופיע בעבר במקום הראשון בגוגל על ביטוי החיפוש Text Link Ads, ירד באופן דרסטי בדירוג בימים האחרונים, וירד היום עד מקום 62. התופעה גררה ספקולציות בקרב קהילת מקדמי האתרים לגבי נסיון מכוון של גוגל להלחם בקניית הקישורים.
מאט קאטס, ראש צוות WebSpam של גוגל, ניסה בעבר להודיע על מלחמה כזו, וספג ביקורת נוקבת. עיקר הבעייתיות במלחמה בקניית קישורים נובעת מהעובדה שקניית קישורים היא פעולה מקובלת בקרב כל מקדמי האתרים. כמו כן קיימת בעייתיות להגדיר מהו קישור קנוי, והיכן עובר הגבול בין קישור קנוי לגיטימי לבין קישור לא לגיטימי. האתר Text-Link-Ads.com יכול להיחשב כסמן ימני של קניית קישורים מוצהרת, ולכן אולי החליטה גוגל להוריד אותו בדירוג.
עם זאת, קיימות אפשרויות נוספות. ייתכן שהאתר קידם את עצמו בדרכים לא חוקיות ונענש. השערה אחרת היא שהתבצע שינוי באלגוריתם של גוגל המתייחס פחות לכתובות ויותר לתוכן הטקסטואלי באתר, ועד כה האתר Text-Link-Ads.com כמעט לא השתמש בטקסט זה בתוכן האתר עצמו אלא בקיצור TLA בלבד, מה ששונה בימים האחרונים במטרה לעלות שוב בדירוג. התשובה לשאלות אלו תתגלה עם הזמן, במידה ויתגלו מקרים קיצוניים נוספים של אתרי קניית קישורים היורדים בדירוג. בינתיים, ניתן למצוא את Text-Link-Ads.com בקמפיין AdWords של גוגל, במקום הראשון.

תגיות

הכי חדש